Yandex

Dolunay Ambulans

Ambulansta Bulunması Gereken Tıbbi Donanımlar Nelerdir?

Acil durumlarda hasta veya yaralı taşımak amacıyla kullanılan ambulanslarda tıbbi müdahalelere uygun şekilde teknik donanım ve ilaçlar ile donatılmıştır.

Genel olarak ambulanslar kara ambulansı, hava ambulansı ve deniz ambulansı olmak üzere üç farklı kategoride hizmet vermektedir. Kullanım alanlarına göre ambulansların donanımlarıda değişiklik göstermektedir. Özellikle kara ambulanslarında yüksek ses verebilen siren sistemi ve acil durum aydınlatması bulunmaktadır. Ambulans olarak kullanılacak araçların resmi yönetmeliklerle belirlenmiş kurallara uygun olması ve araçların tipi, şekli, genişlik, uzunluk ve yükseklik gibi ölçülerinin belirlenen ölçülerde olması, tıbbi cihazların ve ilaçların saklama koşullarına uygun olması, aracın süspansiyon ve tasarımı gibi standartlarda yönetmeliklerle belirlenen kurallara uygun olmalıdır. Yönetmeliklere uymayan hiçbir araç ambulans olarak görev yapamaz.

Ambulanslarda bulunması gereken tıbbi donanımlar Sağlık Bakanlığı’nın ambulanslarda bulunmasını zorunlu tuttuğu tıbbi ürün listeleridir.

Yönetmeliğe göre Hasta nakil ambulansı, Acil yardım ambulansı, Yoğun bakım ambulansı, Hava ambulansı, Deniz ambulansı gibi farklı tiplerdeki ambulanslarda farklı tıbbi donanımları, ilaçları ve serumları incelemek için tıklayınız.

Diğer Haberler
Gün batımında yolda ilerleyen bir ambulans. (Hiçbir değişiklik yapılmadı)
Özel Ambulans Kiralama

Tedavi gören, acil ya da hastanın sağlığı ile ilgili tedbir gerektiren durumlarda ambulans kiralama hizmeti alabilirsiniz. Özellikle kara ambulans kiralama hizmeti daha yaygın olmakla beraber hava

Tamamını okuyun
ambulans, yol
Özel Ambulans Hizmetleri

Dolunay Ambulans Hizmetleri olarak 2005 yılından bu yana Özel Ambulans hizmetleri vermekteyiz. Hizmetlerimiz arasında Kara Ambulans Hizmetleri, Hava Ambulans Hizmetleri, Tarifeli Uçakla Hasta Nakli ve Acil Sağlık Hizmetleri bulunmaktadır. Dolunay Ambulans Ankara merkezli

Tamamını okuyun