HAVA AMBULANSI

Uçak ambulans hizmeti için bizi arayınız

 0312 432 5 432

Özel Hava Ambulansı Servisi

    Dolunay Hava Ambulans Farkı

  • Hava ambulans servisi havacılık ve eğer uluslararası ise diğer vize ve onay işlemleri için uzmanlık ister ve bu uzmanlık ışık hızında verilmelidir. Dolunay Ambulans yetişmiş uzman ekibi ile sizin bu konuda en büyük yardımcınızdır.
  • Ankara, İstanbul ve İzmir'de her an hazır tam donanımlı ambulanslarımız ve sağlık ekimiz vardır.
  • Bütün uçak ve helikopter ambulanslarımız Sağlık Bakanlığı onaylı ve acil ambulans, hasta nakil ambulansı sınıfındadır.
  • Dolunay Çağrı Merkezi 7/24 açıktır, ister ambulans ihtiyacınızda, ister işlem sürecinde her an arayabilirsiniz.
  • Dolunay Ambulans bütün hasta nakillerini kendi doktor ekibinin kontrolünde yapmaktadır.

Bu hizmet, filomuzda bulunan Hawker 400 tipi jet motorlu uçak ile verilmektedir.Sağlık Bakanlığı hava ambulans uygunluk belgesine sahip tam donanımlı ambulans uçak içinde her türlü hasta nakline uygun tıbbi donanımlar bulunmaktadır. Bunlar;

-Uçaktaki ana sedye kiti içinde, oksijen balon rezervleri 
- sabit aspiratör ünite
-230 volt elektrik sistemi, invertör
-corpuls marka monitör, defibrilatör,(ekg, pulse oksimetre, kapnograf, ısı ölçme üniteleri, erişkin ve pediatrik tansiyon manşonu)
- erişkin ve pediatrik hasta nakline uygun mekanik ventilatör (Weinmann Medumat - peep, ippv, simv, cpap modları)
- infüzyon ve enjektör pompaları (Braun)
- portatif aspiratör (Weinmann )
- entübasyon setleri
- iv infüzyon sıvıları, acil ilaçlar ve acil hasta naklinde gerekebilecek tüm tıbbi donanımlar ambulans uçakta yer almaktadır.

Sağlık bakanlığı ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği ek-3 hava ve deniz ambulansı olarak kullanılacak taşıtlarda bulundurulacak asgari tıbbi cihaz ,araç-gereç ve malzemelerin nitelik ve miktarları tam olarak karşılamaktadır. 

Hava Ambulans Operasyonu

 Hastanın medikal raporu değerlendirilir ve gerekirse hastayı takip eden doktor ile görüşüp transfer için gerekli bilgiler alınır. 
 Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için belli izinler gerekmektedir.(sivil havacılık kuralları gereği) .Yurt içi uçuşlarda bu süre ortalama 1 saattir.

Yurtdışı uçuşlarda hastanın ve yakınlarının pasaport bilgileri ile izin için müracaat edilmekte ,permi-izin işlemi başlatılmaktadır.Yurtdışı gidilecek ülkeye göre 1-4 saat arasında bu süre değişebilmektedir. Ayrıca riskli bölgelere yapılacak uçuşlarda “savaş bölgesi ek sigortası” yaptırıldığı için bu durum süre ve ücreti etkilemektedir.

Transfer sırasında hastanın medikal durumuna göre 1 refakatçi alınabilmektedir.
Hastanın alındığı yer ve bırakılacağı yerdeki kara ambulans gerekli olursa tarafımızdan yapılmaktadır.
Kullanılan hava ambulans uçağımızda kabin basıncı mevcut olup kardiyovasküler,beyin damar hastalıkları ,akciğer problemi olan hastalar güvenle transfer edilmektedir.

Dolunay Hava Ambulans olarak Ankara, İstanbul, İzmir merkez olmak üzere bütün Türkiye için karşılıklı olarak hasta nakli yapacak, yataktan yatağa yada hastaneye taşıyacak ambulans ekimiz, hava ve karam ambulanslarımız, yetişmiş uzman ekimiz ve servis ağımız mevcuttur.

Ülkeler ve Operasyonlar

Dolunay Hava Ambulans olarak Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, İngiltere, İsviçre başta olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan başta olmak üzere bütün kuzey ülkeleri ve Türk cumhuriyetleri, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudi Arabistan, Mısır başta olmak üzere bütün Ortadoğu ve Afrika ülkeleri, Uzak Doğu Ülkeleri, Amerika ve Kanda dahil olmak üzere karşılıklı olarak hasta nakli yapacak, yataktan yatağa yada hastaneye taşıyacak ambulans ekimiz, hava ve karam ambulanslarımız, yetişmiş uzman ekimiz ve servis ağımız mevcuttur.

ANKARA
+90 312 432 5 432
İSTANBUL
+90 216 408 1717
İZMİR
+90 232 616 0 112

Dolunay Ambulans, şehir içi ve şehirler arası gerçekleştirdiği özel ambulans hizmeti ve sahip olduğu araç filosuyla uluslararası standartlarda, güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Hava ambulans uygunluk belgesine sahip ambulans uçaklarımız, içerisinde her türlü hasta transferine uygun tıbbi donanıma sahip şekildedir.

Ayrıca AVM etkinlikleri, açılış, kongre, konser gibi organizasyonlar, fabrikalar, spor merkezleri, şantiyeler, resmî ve özel kuruluşlar için de özel ambulans kiralama hizmeti sizlere sunulmaktadır.

Güvenilir, konforlu ve hızlı hizmet sunma amacıyla 7 gün 24 saat çalışan Dolunay Ambulans, hayat kurtaran acil çözümler sunmak için özenli bir planlama ile hareket etmektedir.