Özel Ambulans Servisi

  Acil ambulans için tıklayınız: +90 312 432 5 432

  Dolunay Ambulans Farkı

 • Ankara, İstanbul ve İzmir'de her an hazır tam donanımlı ambulanslarımız ve sağlık ekimiz vardır.
 • Bütün ambulanslarımız Sağlık Bakanlığı onaylı ve acil ambulans, hasta nakil ambulansı sınıfındadır.
 • Dolunay Çağrı Merkezi 7/24 açıktır, ister ambulans ihtiyacınızda, ister işlem sürecinde her an arayabilirsiniz.
 • Dolunay Ambulans bütün hasta nakillerini kendi doktor ekibinin kontrolünde yapmaktadır.
 • Özel Ambulans servislerimiz Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere bütün Türkiye'den ulaşılır.
 • Özverili ekip ve güvenli ambulans hayat kurtarır. Dolunay Ambulans size bu hizmeti hastanın sağlığını ve güvenliğini en üstte tutacak şekilde sunar.
 • Dolunay Ambulans şoförleri hem trafik, hem şehir içi ulaşım, hemde güvenli taşıma konusunda özel bir pogramdan geçerler ve bu program sürekli güncellenir.

Ambulanslar acil yardım ve hasta nakil ambulansı olarak iki çeşittir.
Dolunay Ambulans olarak her tür acil ambulans, özel ambulans, hasta nakil ambulansı ve her tür hasta taşımaya yönelik ambulanslarımız mevcuttur.

Acil yardım ambulanslarında (kırmızı şerit); temel olarak monitör, defibrilatör, Transport ventilatör, Pulse oksimetre ,infüzyon pompası, tüm acil müdahalede kullanılan malzeme ve ilaçlar gibi daha çok yoğun bakıma uygun tıbbi donanımlar bulunmaktadır.

Acil yardım ambulanslarında doktor veya paramedik,  acil tıp teknisyeni ve sürücüden oluşan (ilkyardım sertifikalı) 3 kişilik bir ekip bulunmaktadır. Hasta nakil ambulansları (mavi şerit) durumu stabil olan hastaların, hastane - ev veya ev - hastane transferlerini yapmaktadır. Hasta nakil ambulanslarında acil tıp teknisyeni ve ilk yardım sertifikalı sürücü görev almaktadır. Bu ambulanslarda Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen sabit ve  portable tıbbi donanımlar ve ilaçlar bulunmaktadır.

External otomatik defibrilatör denen doktor olmadan hastaya uygulanan kalp defibrilatörü de hasta nakil ambulanslarında bulunmaktadır. Son yönetmeliklerle Transport ventilatör ve bir çok acil müdahalede kullanılacak tıbbi donanımlar da hasta nakil ambulansların da bulunmaktadır. Acil yardım ve nakil ambulanslarında transferden önce hastayı takip eden doktor veya klinik ile görüşülerek gerekli tıbbi donanım ve medikal ekip hastanın klinik durumuna göre yeniden düzenleme yapılabilmektedir.

Planlı transferlerde Ankara merkezden acil yardım veya hasta nakil ambulansı farklı iller için yönlendirilmektedir. Bu iller dışında, acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmetleri tüm Türkiye'yi kapsayan ambulans ağı aracılığıyla verilmektedir. Belli dönemlerde kara ambulanslarında görevli sürücülerin ilk yardım sertifikasyonları yenilenmektedir.

Ambulanslarımız teknik anlamda son teknolojiyi takip eden mobil haberleşme sistemleri, telsiz ve araç takip sistemi ile yurtiçi ve yurtdışı noktalarda alarm merkezimizle irtibat halindedir. Acil tıp teknisyenleri, anestezi teknisyenleri, paramedikler ve doktorlar belli dönemlerde hizmet içi eğitimlerle bilgi ve becerilerini güncellemektedir, ayrıca iletişim konularında eğitim almaktadırlar.

Ambulanslarımız mevsimsel koşullara göre lastik değişim ve teknik bakım konusunda sürekli filo sorumluları tarafından kontrol edilmektedir. Ambulanslarımız TSE 1789 ek C standartlarına uygundur ve yine bu standartlara uygun ısıtıcı ve soğutucu sistemleri dijital olarak kontrol edilmektedir. Ambulanslarımızda tıbbi donanım ve ilaçlarla ilgili detaylı Bilgi Sağlık Bakanlığı ASİ yönetmeliği Ek-3’te yer almaktadır.

ANKARA
+90 312 432 5 432
İSTANBUL
+90 216 408 1717
İZMİR
+90 232 616 0 112

Dolunay Ambulans, şehir içi ve şehirler arası gerçekleştirdiği özel ambulans hizmeti ve sahip olduğu araç filosuyla uluslararası standartlarda, güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Hava ambulans uygunluk belgesine sahip ambulans uçaklarımız, içerisinde her türlü hasta transferine uygun tıbbi donanıma sahip şekildedir.

Ayrıca AVM etkinlikleri, açılış, kongre, konser gibi organizasyonlar, fabrikalar, spor merkezleri, şantiyeler, resmî ve özel kuruluşlar için de özel ambulans kiralama hizmeti sizlere sunulmaktadır.

Güvenilir, konforlu ve hızlı hizmet sunma amacıyla 7 gün 24 saat çalışan Dolunay Ambulans, hayat kurtaran acil çözümler sunmak için özenli bir planlama ile hareket etmektedir.