Yandex

Dolunay Ambulans

Özel Ambulans Fiyatları

Özel Ambulanslar bilinen kamu araçlarından yani 112 acil ambulanslarından farksız olarak hizmet vermektedirler. Özel ambulans hizmetinin kamu ambulanslarından tek farkı hastanın ya da hasta yakının talep ettiği sağlık kuruluşuna ya da konuma götürebilmeleridir.

Özel Ambulansların Donanımı Nedir?

Bu ambulans donanımlarında temel olarak monitör, defibrilatör, transport ventilatör, pulse oksimetre, infüzyon pump ve tüm acil müdahalelerde gerekli tıbbi malzeme, ilaçlar ile Sağlık Bakanlığının 07.12.2006 tarihli ve 26369 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği”nde belirtilen tıbbi cihaz ve diğer malzemeler bulunmaktadır.

Kara ambulansları TSE EN 1789-EK C standartlarına uygundur. Yine bu standartlara uygun dijital klima, bağımsız ısıtıcı bulunmaktadır. Mevsimsel lastik değişimleri ve araç teknik bakımları düzenli olarak filo sorumluları tarafından kontrol edilmektedir. Araçlarımızda tıbbi donanım ve ilaçlarla ilgili detaylı bilgi Sağlık Bakanlığının 07.12.2006 tarihli ve 26369 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği” Ek 3 ‘de yer almaktadır.

Hangi Şehirlerde Özel Ambulans Hizmeti Alabilirim?

Dolunay Ambulans sayesinde Türkiye’nin tüm şehirlerden özel ambulans talebinde bulunabilirsiniz. İzmir, İstanbul  ve Ankara illerimizde ana merkezlerimiz bulunmakta ve bunların dışında tüm şehirlerde de özel ambulans hizmeti vermekteyiz. Size en yakın ya da en uygun merkezimizi arayarak çağrı merkezinden detaylı bilgi, özel ambulans fiyatı ya da ileri tarihli randevu alabilirsiniz.

Özel Ambulans Fiyatları Ne Kadar?

Özel ambulans firmaları Sağlık Bakanlığı denetiminde oldukları için fiyatlandırmalarıda Sağlık Bakanlığı denetimindedir. Denetimler Sağlık Bakanlığı tarafından yapılırken Özel Ambulans fiyatlarının belirlenmesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Şehir içi ve şehir dışı olmak üzere fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Kilometre başına fiyatlandırma alındığından dolayı şehir içi ve şehir dışı tariflerde değişmektedir. Standart personelin ve donanımın dışında ek talep edilen personel ve donanımlar içinde farklı farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır.

Eğer acil servis hattı üzerinden alınmıyorsa yani özel ambulans talep ediliyorsa bu hizmet belirli bir ücret karşılığında fiyatlandırılmaktadır. Özel ambulans fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz 7/24 hizmet vermekte olan Özel Dolunay Ambulans’ı arayabilirsiniz.

Diğer Haberler
Erkekler, ambulans, yol
Ambulansa Refakatçi Alınması

İnsan sağlığının önemli olduğu kadar sağlık alanında alınan kararlarında insan sağlığı için olduğunu unutmayınız. Acil durum, kaza, afet veya yaralanma, sakatlanma gibi durumlarda en çok

Tamamını okuyun