TARİFELİ UÇAKLA HASTA NAKLİ

Tarifeli Uçakla Hasta Nakli

Bu hizmet Dolunay Ambulans A.Ş. tarafından verilmektedir.

Genel durumu iyi ama tarifeli uçakla oturarak veya genelde sağlık personeli olmadan gitmesi mümkün olmayan hastalar söz konusu olduğunda tarifeli uçak arka kısmında havayolu şirketinin izniyle sedye yerleştirilmekte ve doktor hemşire veya acil tıp teknisyeni refakatinde ulaşım sağlanmaktadır. 

Bu transferlerde hastanın durumuna göre tüm bulgularının takibini yapan monitör, tansiyon aleti, oksimetre, acil çantası gibi donanımlar bulunmaktadır. İhtiyaç olduğunda, yine Havayolu Firmasından talep edilen tüplerle hastaya oksijen desteği sağlanmaktadır. Bazı tarifeli uçaklarda yoğun bakım hastaları da özel kabinler sayesinde Medikal ekiple beraber transfer edilmektedir.

Tarifeli uçaklarla nakilde genellikle sedye talebi için 12 - 24 saat zaman gerekli olmakta ve o hat için uçağın sedye taşıyabilir özellikte olması gerekmektedir.  Sedyeli uçuşlarda hasta kara ambulansı ile aprona girip uçağın arka kapısına yanaşmakta ve burada bekleyen kamyon asansörler yardımıyla sedyeli olarak uçağa alınmaktadır. 

Bu tür donanımlar ülkemizde tüm havalimanlarında bulunmaktadır. Hasta gideceği yerdeki havalimanında da aynı şekilde kara ambulansına  alınmaktadır.

Aktarmalı uçuşlarda arada  bekleme süreci uzunsa hasta havalimanındaki kliniklerde  takip edilmekte ve sonra uçağa alınmaktadır. 

Sedyesiz oturarak medikal escort eşliğinde transfer olan hastalarda ,tekerlekli sandalye ile uçağa alınmakta,biniş ve inişleri yine kamyon asansör aracılığı ile olmaktadır.

ANKARA
+90 312 432 5 432
İSTANBUL
+90 216 408 1717
İZMİR
+90 232 616 0 112

Dolunay Ambulans, şehir içi ve şehirler arası gerçekleştirdiği özel ambulans hizmeti ve sahip olduğu araç filosuyla uluslararası standartlarda, güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Hava ambulans uygunluk belgesine sahip ambulans uçaklarımız, içerisinde her türlü hasta transferine uygun tıbbi donanıma sahip şekildedir.

Ayrıca AVM etkinlikleri, açılış, kongre, konser gibi organizasyonlar, fabrikalar, spor merkezleri, şantiyeler, resmî ve özel kuruluşlar için de özel ambulans kiralama hizmeti sizlere sunulmaktadır.

Güvenilir, konforlu ve hızlı hizmet sunma amacıyla 7 gün 24 saat çalışan Dolunay Ambulans, hayat kurtaran acil çözümler sunmak için özenli bir planlama ile hareket etmektedir.